• OGÓLNE
  • JAK ZAKUPIĆ KUKPLAN
  • INFORMACJE O KONCIE
  • PRZEPISY

Pytania i odpowiedzi

Co to jest KUKPLAN?

KUKPLAN to spersonalizowany plan posiłków wraz z listą zakupów. Plan jest dostosowany do potrzeb i preferencji twoich i twojej rodziny.

Czy KUKPLAN to rodzaj diety?

KUKPLAN to spersonalizowany plan posiłków, którego celem jest zapewnienie tobie i twojej rodzinie urozmaiconej i zdrowej diety, przy zachowaniu odpowiedniej ilości wartości odżywczych.

Czy dzieci mogą korzystać z przepisów KUKPLAN?

KUKPLAN jest odpowiedni dla dzieci powyżej 1 roku życia. Należy jednak pamiętać, że jest to uśredniony plan i należy zawsze brać pod uwagę indywidualne preferencji lub ograniczenia dziecka.

Dla kogo przeznaczony jest KUKPLAN?

KUKPLAN przeznaczony jest dla każdego, kto chce gotować domowe posiłki i rozumie, jak duże znaczenie mają one w utrzymaniu zdrowia twojego i twojej rodziny. Jednak wymyślanie posiłków dla rodziny, dbanie o to by były zdrowe, urozmaicone, zbilansowane oraz zapewnianie odpowiedniej logistyki bywa trudne i czasochłonne. KUKPLAN zabezpiecza całą stronę kreatywną, logistyczną i pozostawia tylko przyjemność gotowania prostych, szybkich i zdrowych posiłków.

Czy KUKPLAN jest dla mnie, jeśli gotuję tylko dla siebie?

KUKPLAN jest idealny zarówno dla osób, które gotują tylko dla siebie jak i dla rodzin z dziećmi. Serwis umożliwia przeliczanie porcji, tak aby dostosować jadłospis do indywidualnych potrzeb.

Jestem nowicjuszem kulinarnym. Czy będę czuł się zagubiony?

Założeniem KUKPLANU jest ułatwianie a nie utrudnianie życia;-) Dlatego w naszym serwisie znajdują się tylko łatwe i szybkie przepisy. Jeżli więc nie czujesz się Masterchefem, to z pewnością znajdziesz swojej miejsce w naszym serwisie

Jak mogę kupić KUKPLAN?

Na razie KUKPLAN możesz zakupić na stronie serwisu www.kukplan.pl. Po wykupieniu abonament otrzymasz jadłospis KUKPLAN.

Jak mogę zapłacić za KUKPLAN?

Obecnie możliwa jest tylko płatność online za pośrednictwem platformy Przelewy24.

W jakiej formie otrzymam KUKPLAN?

KUKPLAN to menu online, dlatego możesz korzystać z niego na dowolnym urządzeniu: komputerze, laptopie, tablecie i telefonie – wystarczy połączenie z Internetem. Po opłaceniu wybranego abonamentu na Twoim koncie uzyskasz dostęp do: • jadłospisu, który zostanie ułożony i zbilansowany specjalnie dla Ciebie i twojej Rodziny na podstawie danych, które wpisałeś (ilość osób, ilość posiłków dziennie, itd.) • listy zakupów wygenerowanej na określony przez Ciebie okres • historii Twoich zakupów, • opcji wydruku planu diety.

Czy mogę wymieniać posiłki w moim planie?

KUKPLAN umożliwia wymianę posiłków jeśli czujesz, że z jakiś względów Ci nie odpowiadają. Ilość wymian wzrasta wraz z długością abonamentu.

Czy mogę wydrukować plan posiłków?

Tak, serwis umożliwia wydrukowanie tygodniowego planu posiłków.

Czy mogę wydrukować listę zakupów?

Tak, serwis umożliwia wydrukowanie tygodniowej listy zakupów.

Zapomniałam/em hasła. Co powinienem zrobić?

Przejdź do działu Logowanie, kliknij na pozycję „Nie pamiętasz hasła”? i postępuj dalej zgodnie z instrukcją.

Jak mogę zmienić email lub hasło przypisane do mojego konta?

Zaloguj się i przejdź do sekcji „Moje konto”, gdzie możesz zmienić email lub hasło przypisane do swojego konta.

Kto opracowuje przepisy?

Zależy nam, aby przepisy były nie tylko zdrowe, zbilansowane i urozmaicone, ale również smaczne. Dlatego przepisy opracowywane są przez doświadczonych dietetyków rodzinnych przy współpracy z blogerkami kulinarnym. Każdy przepis jest bilansowany przez dietetyka.

Na ile osób opracowany jest KUKPLAN?

KUKPLAN opracowany jest na porcję dla 1 osoby – następnie można dowolnie przeliczać przez ilość osób w twojej rodzinie. Przykładowo jeśli w parametrach wpisanych jest 2 dorosłych i 2 dzieci w wieku 1-6 lat, system automatycznie przeliczy wszystko na 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci).

Czy produkty zawarte w przepisach KUKPLAN są ogólnodostępne?

Tak, staramy się tak konstruować przepisy, aby składały się z ogólnodostępnych składników. Jeśli w przepisie pojawi się składnik, który twoim zdaniem trudno kupić lub jesteś na niego uczulona, zajrzyj na listę alergenów i sprawdź, na co możesz go wymienić.

Czy produkty zawarte w przepisach KUKPLAN sÄ… kosztowne?

Planując dietę i robiąc zakupy w mądry sposób, koszt produktów nie jest wysoki. Przede wszystkim posiłki w diecie skomponowane są tak, żeby zużywać produkty do końca. Dzięki temu nie marnujesz żywności, a dieta staje się ekonomiczna.

O której godzinie powinno się spożywać poszczególne posiłki?

Godzinowy rozkład posiłków może wyglądać tak: • Śniadanie: 7.00 • II śniadanie: 10.30 • Obiad: 12.30 • Podwieczorek: 16.00 • Kolacja: 19.00 Jednak taki plan powinien być dostosowany do rytmu dnia twojego i twojej rodziny. Nie narzucamy konkretnych godzin ich spożywania, przede wszystkim kieruj się poniższymi wskazówkami: • śniadanie jedz do 1 godziny po przebudzeniu, • kolejne posiłki zjadaj co 2–4 godziny, • kolację zaplanuj nie później niż 2–3 godziny przed snem, • nie pomijaj żadnego posiłku – każdy jest ważny w Twojej zdrowej diecie.

Scroll Up